A Magyar Írószövetség szervezeti felépítése

Alapszabály letöltése

Elnök

Titkár

       Az Elnökség tagjai

       Elnökségi iroda

Erős Kinga

   Rózsássy Barbara

 

Bene Zoltán
Király Zoltán
L. Simon László
Lőrincz P. Gabriella
Rózsássy Barbara
Soltész Márton
Szentmártoni János
Titkárság:
Schumethné Molnár Beáta
Gazdasági munkatárs:
Peller Zsuzsa, Barcsik Ildikó
Rendszergazda:
Erdélyi Dániel

  

A Magyar Írószövetség Választmánya (2022.12.10-től)

  • Bék Timúr
  • Bene Zoltán
  • Berta Zsolt
  • Bertha Zoltán
  • Bíró Gergely
  • Csender Levente
  • Demeter Szilárd
  • Döbrentei Kornél
  • Döme Barbara
  • Dupka György
  • Erős Kinga
  • Farkas Wellmann Endre
  • Filip Tamás
  • Győrffy Ákos
  • Hodossy Gyula
  • Iancu Laura
  • Jánosi Zoltán
  • Karácsonyi Zsolt
  • Király Farkas
  • Király Zoltán
  • Kollár Árpád
  • Kontra Ferenc
  • Kopriva Nikolett
  • Kürti László
  • L. Simon László
  • Lázár Balázs
  • Lezsák Sándor
  • Lőrincz P. Gabriella
  • Mezey Katalin
  • Mirtse Zsuzsa
  • Nagy Koppány Zsolt
  • Nagy Lea
  • Nagy Zsuka
  • Oberczián Géza
  • Oláh András
  • Orbán János Dénes
  • Papp-Für János
  • Petőcz András
  • Pósa Zoltán
  • Rózsássy Barbara
  • Sántha Attila
  • Simd Róbert
  • Soltész Márton
  • Sturm László
  • Szálinger Balázs
  • Száraz Miklós György
  • Szentmártoni János
  • Szondi György
  • Szörényi László
  • Tallián Mariann
  • Temesi Ferenc
  • Toót-Holló Tamás
  • Vasy Géza
  • Végh Attila
  • Viola Szandra
  • Zsille Gábor

 

Szakosztályok (2011.05.30-tól):

Avantgárd Szakosztály – Bohár András Kör

Drámai és Filmforgatókönyv-írói Szakosztály

Gyermek és Ifjúsági Szakosztály

Elnök: Szombathy Bálint
Titkár: Petőcz András
Elnökségi tagok: Juhász R. József, Nagy Pál, Németh Péter Mikola, Papp Tibor, Szűgyi Zoltán

Elnök: Szakonyi Károly
Elnökségi tagok: Dobai Péter, Ébert Tibor, Györffy László †, Kocsis István, Tóth-Máthé Miklós

Elnök: Rigó Béla †

Költői Szakosztály

Kritikai Szakosztály

Műfordítói Szakosztály

Elnök: Turczi István
Elnökségi tagok: Czigány György, Dobozi Eszter, Tóth Éva, Végh Attila

Elnök: Vasy Géza
Elnökségi tagok: Ekler Andrea, Elek Tibor

Elnök: Zsille Gábor
Elnökségi tagok: Király Farkas, Szenyán Erzsébet, Szénási Ferenc, Szondi György

Prózai Szakosztály

SF Irodalmi Szakosztály

Szociográfiai Szakosztály

Elnök: Oláh János †
Elnökségi tagok: Ambrus Lajos, Bartis Ferenc †, Bognár Antal, Tóth Sándor

Elnök: Dr. S. Sárdi Margit
Titkár: Képes Gábor
Elnökségi tagok: Antal József, Németh Attila, Szélesi Sándor

Elnök: Horváth Júlia Borbála
Elnökségi tagok: Beke György †, Ircsik Vilmos, Pethő László

 

Bizottságok:

Felügyelő Bizottság

Tagfelvételi Bizottság

Közgyűlés-előkészítő Bizottság

Elnök: Báger Gusztáv
Babus Antal
Kelemen Erzsébet

elnökség

Ekler Andrea
Rózsássy Barbara
Király Farkas


Területi csoportok:

MÍ Baranya megyei Írócsoportja
MÍ Csongrád megyei Írócsoportja
MÍ Dél-dunántúli Írócsoportja
MÍ Délvidéki Írócsoportja
MÍ Észak-magyarországi Írócsoportja
MÍ Hajdú-Bihar megyei Írócsoportja
MÍ Kárpátaljai Írócsoportja
MÍ Közép-dunántúli Írócsoportja

(További csoportok létrehozása folyamatban)